Projekt wnętrz mieszkania dla młodego małżeństwa autorstwa biura AAW studio łączy styl skandynawski, industrialny oraz vintage, tworząc wnętrze nowoczesne i przytulne.

- Reklama -

Przy wejściu wita nas poroże jelenia w nowoczesnej odsłonie. Tuż obok znajduje się szafa z drążkami na ubrania oraz półkami na buty. Naprzeciwko drzwi wejściowych zaproponowano dodatkową szafkę na buty, nad którą wisi powiększające przestrzeń lustro. Cała kompozycja wraz z wiszącymi żarówkami stanowi także dekoracyjny element.

Głównym motywem w strefie dziennej jest czerwona cegła na ścianie. Ten industrialny element stanowi tło dla zabudowy RTV oraz minimalistycznego, metalowego regału. W salonie zaprojektowano w centralnej części dywan z lekkimi skandynawskimi stolikami, przy których mieści się rozkładana sofa oraz fotel. Zabudowa RTV jak również witryna to meble z sieciówki. Łącznikiem pomiędzy salonem, a kuchnią jest stół z ciężkimi nogami oraz duża, industrialna lampa. Jednakowy dekor na słupku oraz blacie spaja całość i domyka przestrzeń kuchenną. Dzięki takiemu zabiegowi powstał funkcjonalny aneks kuchenny, w którym zaprojektowano wystarczająco dużo miejsca do przechowywania przy zachowaniu wygodnego blatu roboczego.

Przechodząc do następnego pomieszczenia – sypialni, warto zauważyć , że jest zaprojektowana w cieplejszej stylistyce, na czym zależało Inwestorom. Drewnianą zabudowę wokół łóżka przełamano białym pasem, a miętowe zasłony oraz tapicerowany zagłówek uzupełniają wnętrze. W pokoju w formie kontynuacji zabudowy garderobianej zaprojektowano także miejsce na komputer stacjonarny. W pokoju znalazła się także niewielka toaletka z miękkim taboretem. Na uwagę zasługuje kinkiet, który projektanci wymyślili jako element „zrób to sam”. Składa się on ze wspornika do półek, kolorowego kabla kupowanego na metry oraz oprawki i wtyczki. Całość można złożyć w 30 minut.

W łazience wykorzystano na ścianie z umywalką miętową mozaikę. Ważnym elementem wnętrza jest przestronna zabudowa meblowa, która kryje w sobie kosze na bieliznę, liczne półki na kosmetyki i ręczniki. Delikatnie industrialnego charakteru nadaje ściana z wanną, wyłożona płytkami w formie białych cegiełek oraz dość „surowe” w odbiorze drewno z mocno widocznym usłojeniem.

Mieszkanie, choć łączy w sobie różne elementy – zdobione fronty w kuchni, elementy industrialne, drewno, geometryczne wzory, naturalną cegłę oraz miętowe akcenty, tworzy spójną i przytulną całość. A to wszystko za sprawą projektantki, która nauczona doświadczeniem, była w stanie połączyć to wszystko w jedną całość. AAW studio poradziło sobie znakomicie z tym projektem i udowodniło, że bardzo często ręka profesjonalisty jest niezbędna do stworzenia funkcjonalnego i urokliwego mieszkania.

Fotografia: www.szalawinski.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj