Dwupoziomowy dom na obrzeżach miasta został zaprojektowany dla pary z zamiłowaniem do sztuki młodych twórców przez Room Studio. Dla inwestorów ważne były detale i charakter wnętrza. Poza tym, przy projektowaniu właściciele dali projektantom ogromną swobodę.

- Reklama -


Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 01Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 02

Wejście do domu znajduje się od południa, dlatego wyburzona została ścianka dzieląca wiatrołap i salon. Dzięki temu zabiegowi więcej słońca dostaje się do środka a przestrzeń wizualnie się powiększyła. Dodatkowo na podłodze w wiatrołapie, wc i kuchni płytki mają ten sam wzór, co ujednolica tę niedużą przestrzeń jednocześnie nadając jej indywidualny charakter. Pozostała część podłóg wyłożona została deską warstwową w kolorze naturalnego dębu. Ciepły kolor drewna w połączeniu z szarością, czernią i bielą nadaje przytulności wnętrzom.

Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 03Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 04

W centralnej części parteru znajduje się trójstronny kominek. Zastosowane materiały wysokiej jakości, kamienne blaty, hiszpańskie płytki, dębowe połogi i schody oraz meble robione na zamówienie nadają elegancji. Różnorodność faktur i wzorów połączona została z gładkimi powierzchniami mebli i ścian.

KuchniaWnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 06Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 07

Stonowane kolory we wnętrzu  kontrastują z malarstwem współczesnym Krzysztofa Cichonia, dopełniając i podkreślając charakter wnętrza. Natomiast znajdujący się na piętrze gabinet pana domu, zaprojektowany został z myślą o obrazie artysty. Srebrne poroże kontrastuje z obrazem, a turkusowa ściana z podziałami współgra z formą dzieła.

Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 08Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 09

Na piętrze znajduje się również przytulna sypialnia i odważna łazienka właścicieli. Płytki w kolorze grafitowym znajdują się na ścianach jak i na podłodze. Ułożone zostały naprzemiennie, mat i połysk. Zabudowa meblowa kolorystycznie została dopasowana do płytek, skrywa piec i szafki na kosmetyki. Lekkości wnętrzu dodają wielkoformatowe płytki w jasnym odcieniu. Ciekawym rozwiązaniem, jakie znajduje się w łazience, jest całkowicie otwarty prysznic ze ścianką szklaną wyznaczającą strefę kąpielową. Szkło barwione na czarno nadaje łazience luksusowy charakter a pasiasta roleta i kamień na blacie dopełnia całości.

Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 10Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 11Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 12ŁazienkaWnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 14Wnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 15biurkoWnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 16schodyWnętrze dla miłośników sztuki współczesnej 18Room Studio

- Reklama -
ŹRÓDŁORoom Studio
Poprzedni artykułNowojorski klimat
Następny artykułPokój młodego lokatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj