Dwupoziomowy dom na obrzeżach miasta został zaprojektowany dla pary z zamiłowaniem do sztuki młodych twórców. Dla inwestorów ważne były detale i charakter wnętrza. Poza tym, przy projektowaniu właściciele dali nam ogromną swobodę.

- Reklama -

Wejście do domu znajduje się od południa, dlatego wyburzona została ścianka dzieląca wiatrołap i salon. Dzięki temu zabiegowi więcej słońca dostaje się do środka a przestrzeń wizualnie się powiększyła. Dodatkowo na podłodze w wiatrołapie, wc i kuchni płytki mają ten sam wzór, co ujednolica tę niedużą przestrzeń jednocześnie nadając jej indywidualny charakter. Pozostała część podłóg wyłożona została deską warstwową w kolorze naturalnego dębu. Ciepły kolor drewna w połączeniu z szarością, czernią i bielą nadaje przytulności wnętrzom.

W centralnej części parteru znajduje się trójstronny kominek. Zastosowane materiały wysokiej jakości, kamienne blaty, hiszpańskie płytki, dębowe połogi i schody oraz meble robione na zamówienie nadają elegancji. Różnorodność faktur i wzorów połączona została z gładkimi powierzchniami mebli i ścian.

Stonowane kolory we wnętrzu kontrastują z malarstwem współczesnym Krzysztofa Cichonia, dopełniając i podkreślając charakter wnętrza. Natomiast znajdujący się na piętrze gabinet pana domu, zaprojektowany został z myślą o obrazie artysty. Srebrne poroże kontrastuje z obrazem, a turkusowa ściana z podziałami współgra z formą dzieła.

Na piętrze znajduje się również przytulna sypialnia i odważna łazienka właścicieli. Płytki w kolorze grafitowym znajdują się na ścianach jak i na podłodze. Ułożone zostały naprzemiennie, mat i połysk. Zabudowa meblowa kolorystycznie została dopasowana do płytek, skrywa piec i szafki na kosmetyki. Lekkości wnętrzu dodają wielkoformatowe płytki w jasnym odcieniu. Ciekawym rozwiązaniem, jakie znajduje się w łazience, jest całkowicie otwarty prysznic ze ścianką szklaną wyznaczającą strefę kąpielową. Szkło barwione na czarno nadaje łazience luksusowy charakter a pasiasta roleta i kamień na blacie dopełnia całości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj