Projekt apartamentu autorstwa AAW Studio w Warszawie łączy styl nowoczesny z nowojorskim, tworząc wnętrze eleganckie, funkcjonalne i przestronne. W całym mieszkaniu powtarzają się czarne akcenty i motyw ramek, pojawiający się na różnych elementach. Kamień i naturalny fornir dodają klasy i ponadczasowości.

- Reklama -

Wchodząc do mieszkania widzimy lustrzaną ścianę, która optycznie powiększa hol i dodaje elegancji. Przy wejściu znajduje się zabudowa meblowa na okrycia wierzchnie, obuwie oraz rzeczy gospodarcze. W korytarzu nie zabrakło również wygodnego tapicerowanego siedziska, które oprócz swojej oczywistej funkcji stanowi również element dekoracyjny. Na uwagę zasługują drzwi do pokoi, które wykonano w technice ukrytej ościeżnicy. Wysokie skrzydła malowane w kolorze ściany nadają charakter wnętrzu.

Mieszkanie podzielone jest na część ogólną – dzienną i część prywatną. W części dziennej znajduje się toaleta, kuchnia, salon oraz wydzielony częściowo szklaną ścianą gabinet.

W kuchni zastosowano gładkie, nowoczesne fronty z frezowanymi uchwytami i zestawiono je z eleganckim kwarcowym blatem, imitującym marmur calacatta. Całość uzupełnia fornirowana zabudowa w ciepłym odcieniu. Białe meble kontrastują z czarnym szkłem między szafkami, czarnymi sprzętami AGD oraz marmurową mozaiką na podłodze. Obok okrągłego stołu  z toczoną nogą stanęła zaprojektowana przez AAW studio podświetlana witryna. Turkusowe krzesła przełamują wszechobecną biel i czerń.

W salonie uwagę skupia ścianka RTV. Okładzina z forniru podświetlona jest dzięki umieszczeniu eleganckiego marmuru nero marquina na dystansie, w którym umieszczono taśmę LED. Panoramiczna zabudowa uzupełniona jest wiszącymi lekkimi szafkami z czarnymi akcentami.

Szkło między częścią dzienną a gabinetem zapewniło przenikanie się wnętrz, a dodatkowe płaszczyzny odbijające dają wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Gabinet łączy w sobie elegancję z industrialnymi detalami. Ciepły fornir jest przełamany czarnymi stalowymi elementami, z których projektantka zaprojektowała wsporniki do półek i blatu. Betonowa ściana świetnie pasuje do eleganckiego i męskiego wnętrza.

Tuż przy strefie dziennej znajduje się mała toaleta. Panoramiczna wąska umywalka z kamienia, wykonana na zamówienie, stanowi wraz z ciemnymi ścianami ramę wokół dużego lustra, powiększającego optycznie przestrzeń. Zastosowanie wielkoformatowych, polerowanych płyt spieku kwarcowego rozjaśnia wnętrze.

Przechodząc dalej idziemy do strefy prywatnej, w której znajdują się łazienka, sypialnia dziecięca, gabinet oraz główna sypialnia z garderobą i prywatną łazienką.

Drugi gabinet w tym mieszkaniu jest dla Pani domu, w związku z tym ma bardziej kobiecy charakter. Symetryczna zabudowa z półkami i ażurowymi frontami, które kryją grzejnik w jednym segmencie, luźno nawiązuje do stylu nowojorskiego. Wygodny blat pomiędzy regałami stanowi funkcjonalne miejsce do pracy. Dodatkowo rozkładana sofa umożliwi przyjęcie gości na noc, także pokój pełni również funkcję gościnną.

W ogólnodostępnej łazience znajduje się zabudowa z pralką oraz wanna. Przestronna zabudowa meblowa wykonana z dębowego forniru kryje w sobie bardzo dużo miejsca do przechowywania. W pomieszczeniu zestawiono elegancki spiek kwarcowy z bardziej nowoczesną płytką w formie patchworkowych betonowych heksagonów. Z pozoru dwa światy tworzą spójną i ciekawą całość. Fornir zaś ociepla wnętrze i wydziela delikatnie schowaną strefę WC.

Strefa prywatna Inwestorów to kontrast bieli i czerni. Na ścianach pojawiła się nowoczesna sztukateria w formie czarnych ramek z MDFu. Tapicerka na całej ścianie przy łóżku zapewnia komfort, wygłuszenie od sąsiada oraz dzięki zastosowaniu różnych formatów paneli i światła LED stanowi niezwykły element dekoracyjny. Ściana z tapicerką odbija się w dużym lustrze przy konsoli pełniącej funkcję toaletki, dzięki czemu tym mocniej postawiony jest na nią akcent. Dzięki wydzieleniu garderoby udało się uzyskać dużo miejsca na drążki na ubrania i półki. Łazienka z dużym prysznicem typu walk-in również została zbudowana na zasadzie kontrastu i została utrzymana w eleganckiej stylistyce.

AAW studio udowadnia tym wnętrzem swoją dojrzałość projektową. Pokazuje, że potrafi czerpać inspirację z wielu stylów i tworzyć nietuzinkowe, piękne, nowoczesne wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj