Projekt apartamentu autorstwa AAW Studio w Warszawie łączy styl nowoczesny z nowojorskim, tworząc wnętrze eleganckie, funkcjonalne i przestronne. W całym mieszkaniu powtarzają się czarne akcenty i motyw ramek, pojawiający się na różnych elementach. Kamień i naturalny fornir dodają klasy i ponadczasowości.

- Reklama -

Nowojorski klimat 01Nowojorski klimat 02Nowojorski klimat 03

Wchodząc do mieszkania widzimy lustrzaną ścianę, która optycznie powiększa hol i dodaje elegancji. Przy wejściu znajduje się zabudowa meblowa na okrycia wierzchnie, obuwie oraz rzeczy gospodarcze. W korytarzu nie zabrakło również wygodnego tapicerowanego siedziska, które oprócz swojej oczywistej funkcji stanowi również element dekoracyjny. Na uwagę zasługują drzwi do pokoi, które wykonano w technice ukrytej ościeżnicy. Wysokie skrzydła malowane w kolorze ściany nadają charakter wnętrzu.

Nowojorski klimat 04Nowojorski klimat 05Mieszkanie podzielone na trzy części

Mieszkanie podzielone jest na część ogólną – dzienną i część prywatną. W części dziennej znajduje się toaleta, kuchnia, salon oraz wydzielony częściowo szklaną ścianą gabinet.

Nowojorski klimat 06Nowojorski klimat 07Nowojorski klimat 08Co kryje sie w kuchni?

W kuchni zastosowano gładkie, nowoczesne fronty z frezowanymi uchwytami i zestawiono je z eleganckim kwarcowym blatem, imitującym marmur calacatta. Całość uzupełnia fornirowana zabudowa w ciepłym odcieniu. Białe meble kontrastują z czarnym szkłem między szafkami, czarnymi sprzętami AGD oraz marmurową mozaiką na podłodze. Obok okrągłego stołu  z toczoną nogą stanęła zaprojektowana przez AAW studio podświetlana witryna. Turkusowe krzesła przełamują wszechobecną biel i czerń.

Nowojorski klimat 09Salon

W salonie uwagę skupia ścianka RTV. Okładzina z forniru podświetlona jest dzięki umieszczeniu eleganckiego marmuru nero marquina na dystansie, w którym umieszczono taśmę LED. Panoramiczna zabudowa uzupełniona jest wiszącymi lekkimi szafkami z czarnymi akcentami.

Nowojorski klimat 10Biurko 11Nowojorski klimat 12

Szkło między częścią dzienną a gabinetem zapewniło przenikanie się wnętrz, a dodatkowe płaszczyzny odbijające dają wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Gabinet łączy w sobie elegancję z industrialnymi detalami. Ciepły fornir jest przełamany czarnymi stalowymi elementami, z których projektantka zaprojektowała wsporniki do półek i blatu. Betonowa ściana świetnie pasuje do eleganckiego i męskiego wnętrza.

Toaleta 13Strefa dzienna

Tuż przy strefie dziennej znajduje się mała toaleta. Panoramiczna wąska umywalka z kamienia, wykonana na zamówienie, stanowi wraz z ciemnymi ścianami ramę wokół dużego lustra, powiększającego optycznie przestrzeń. Zastosowanie wielkoformatowych, polerowanych płyt spieku kwarcowego rozjaśnia wnętrze.

Łazienka 14Strefa prywatna

Przechodząc dalej idziemy do strefy prywatnej, w której znajdują się łazienka, sypialnia dziecięca, gabinet oraz główna sypialnia z garderobą i prywatną łazienką.

Nowojorski klimat 15Drugi gabinet

Drugi gabinet w tym mieszkaniu jest dla Pani domu, w związku z tym ma bardziej kobiecy charakter. Symetryczna zabudowa z półkami i ażurowymi frontami, które kryją grzejnik w jednym segmencie, luźno nawiązuje do stylu nowojorskiego. Wygodny blat pomiędzy regałami stanowi funkcjonalne miejsce do pracy. Dodatkowo rozkładana sofa umożliwi przyjęcie gości na noc, także pokój pełni również funkcję gościnną.

Nowojorski klimat 16

Nowojorski klimat 17Nowojorski klimat 18Nowojorski klimat 19Łazienka

W ogólnodostępnej łazience znajduje się zabudowa z pralką oraz wanna. Przestronna zabudowa meblowa wykonana z dębowego forniru kryje w sobie bardzo dużo miejsca do przechowywania. W pomieszczeniu zestawiono elegancki spiek kwarcowy z bardziej nowoczesną płytką w formie patchworkowych betonowych heksagonów. Z pozoru dwa światy tworzą spójną i ciekawą całość. Fornir zaś ociepla wnętrze i wydziela delikatnie schowaną strefę WC.

Nowojorski klimat 20Łóżko 21Strefa prywatna

Strefa prywatna Inwestorów to kontrast bieli i czerni. Na ścianach pojawiła się nowoczesna sztukateria w formie czarnych ramek z MDFu. Tapicerka na całej ścianie przy łóżku zapewnia komfort, wygłuszenie od sąsiada oraz dzięki zastosowaniu różnych formatów paneli i światła LED stanowi niezwykły element dekoracyjny. Ściana z tapicerką odbija się w dużym lustrze przy konsoli pełniącej funkcję toaletki, dzięki czemu tym mocniej postawiony jest na nią akcent. Dzięki wydzieleniu garderoby udało się uzyskać dużo miejsca na drążki na ubrania i półki. Łazienka z dużym prysznicem typu walk-in również została zbudowana na zasadzie kontrastu i została utrzymana w eleganckiej stylistyce.

Nowojorski klimat 22

AAW studio udowadnia tym wnętrzem swoją dojrzałość projektową. Pokazuje, że potrafi czerpać inspirację z wielu stylów i tworzyć nietuzinkowe, piękne, nowoczesne wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj