O ukazaniu się najnowszej wersji aplikacji dla projektantów ZWCAD+ poinformował dystrybutor na Polskę firma Usługi Informatyczne Szansa. Wydanie 2015 można już pobrać ze stron dystrybutora.

- Reklama -

W nowej wersji między innymi można w wygodny sposób zarządzać źródłami rysunku, kreskować obiekty przy pomocy rastrów, bloków i odnośników oraz importować mapy bezpośrednio z Google Earth.

Nowe funkcje w ZWCAD+ 2015 to między innymi:

 • super Hatch
  Kreskowanie zwykle sprowadza się do wykorzystania jednego z predefiniowanych wzorów, jednak ogranicza to mocno możliwości użytkownika. W ZWCAD+ 2015, przy pomocy Super Hatch, użytkownicy mają pełną swobodę – oprócz kreskowania przy pomocy gotowych wzorów można użyć własnych rastrów, bloków oraz odnośników.
  Wywołanie polecenia – linia poleceń: SUPERHATCH

superhatch

 

 

 • menedżer odnośników zewnętrznych
  Często zdarza się, że projektant otrzymuje rysunek z wieloma dołączonymi źródłami zewnętrznymi, a ścieżki do nich nie zgadzają się, ponieważ zostały dostosowane przez innego użytkownika tak jak mu było wygodnie. W takim, oraz w wielu innych, podobnych przypadkach, ustawienie wszystkich ścieżek ręcznie może zająć dużo czasu. Teraz jednak z pomocą przychodzi menedżer odnośników, który pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi źródłami zewnętrznymi rysunku: rastrami, czcionkami i odnośnikami Xref. Użytkownik może wyświetlić wszystkie źródła i szybko znaleźć i ustawić te brakujące.
  Wywołanie polecenia – linia poleceń: REFMANAGER

refmenager

 • importowanie map z Google Earth
  Precyzyjne projektowanie architektoniczne może czasami być utrudnione ze względu na brak odniesienia do faktycznych warunków i otoczenia, w jakich przyszła budowla ma się znaleźć. ZWCAD+ 2015 umożliwia bezpośrednie wstawianie map Google Earth do rysunku, dzięki czemu użytkownik zobaczy projektowany obiekt w rzeczywistych warunkach na mapie. Mapy można wstawiać także w kolorze czarno-białym.

google-earth-cad

 • kodowanie UTF-8
  Swobodna wymiana danych rysunku między różnymi językami. UTF-8 to system kodowania Unicode, wykorzystujący od 8 do 32 bitów do zakodowania pojedynczego znaku, w pełni kompatybilny z ASCII.
  Przejście praogramu w całości na unicode otwiera drogę do kompilacji wersji 64-bit, oraz wykorzystania większej ilości rdzeni procesora w tym samym czasie (obecnie ZWCAD+ potrafi wykorzystać jednocześnie 2 rdzenia przy wymagających operacjach).
 • uproszczony, przejrzysty interfejs
  Została zmieniona szata graficzna interfejsu na bardziej czytelniejszą oraz bardziej stonowaną. Funkcje programu, które do tej pory użytkownicy musieli szukać w menu, znajdują się pod ręką. Interfejs może przybrać dwa odcienie takie jak czarny lub srebrny według upodobań użytkownika. ZWCAD+ 2015 daje możliwość dostosowania wielkości ikon i widoczności nazwy funkcji. Pozwala również na zmianę lokalizację podgrupy funkcji w danej zakładce jak i samej ikony funkcji.

cad

 • nowe funkcje 3D “sweep” i “loft
  Funkcje te wspomagają modelowanie 3D. Sweep czyli polecenie pozwalające na wyciągnięcie po ścieżce wybranego konturu. Loft to funkcja dzięki której można tworzyć bryłę poprzez wyciągnięcie przez przekroje.

swept loft

 

 

 

ZWCAD+ 2015 PL Wersja:2014-09-22 ZWCAD+ 2015 EN Wersja:2014-09-22

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here