O ukazaniu się najnowszej wersji aplikacji dla projektantów ZWCAD+ poinformował dystrybutor na Polskę firma Usługi Informatyczne Szansa. Wydanie 2015 można już pobrać ze stron dystrybutora.

- Reklama -

W nowej wersji między innymi można w wygodny sposób zarządzać źródłami rysunku, kreskować obiekty przy pomocy rastrów, bloków i odnośników oraz importować mapy bezpośrednio z Google Earth.

Nowe funkcje w ZWCAD+ 2015 to między innymi:

 • super Hatch
  Kreskowanie zwykle sprowadza się do wykorzystania jednego z predefiniowanych wzorów, jednak ogranicza to mocno możliwości użytkownika. W ZWCAD+ 2015, przy pomocy Super Hatch, użytkownicy mają pełną swobodę – oprócz kreskowania przy pomocy gotowych wzorów można użyć własnych rastrów, bloków oraz odnośników.
  Wywołanie polecenia – linia poleceń: SUPERHATCH

superhatch

 

 

 • menedżer odnośników zewnętrznych
  Często zdarza się, że projektant otrzymuje rysunek z wieloma dołączonymi źródłami zewnętrznymi, a ścieżki do nich nie zgadzają się, ponieważ zostały dostosowane przez innego użytkownika tak jak mu było wygodnie. W takim, oraz w wielu innych, podobnych przypadkach, ustawienie wszystkich ścieżek ręcznie może zająć dużo czasu. Teraz jednak z pomocą przychodzi menedżer odnośników, który pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi źródłami zewnętrznymi rysunku: rastrami, czcionkami i odnośnikami Xref. Użytkownik może wyświetlić wszystkie źródła i szybko znaleźć i ustawić te brakujące.
  Wywołanie polecenia – linia poleceń: REFMANAGER

refmenager

 • importowanie map z Google Earth
  Precyzyjne projektowanie architektoniczne może czasami być utrudnione ze względu na brak odniesienia do faktycznych warunków i otoczenia, w jakich przyszła budowla ma się znaleźć. ZWCAD+ 2015 umożliwia bezpośrednie wstawianie map Google Earth do rysunku, dzięki czemu użytkownik zobaczy projektowany obiekt w rzeczywistych warunkach na mapie. Mapy można wstawiać także w kolorze czarno-białym.

google-earth-cad

 • kodowanie UTF-8
  Swobodna wymiana danych rysunku między różnymi językami. UTF-8 to system kodowania Unicode, wykorzystujący od 8 do 32 bitów do zakodowania pojedynczego znaku, w pełni kompatybilny z ASCII.
  Przejście praogramu w całości na unicode otwiera drogę do kompilacji wersji 64-bit, oraz wykorzystania większej ilości rdzeni procesora w tym samym czasie (obecnie ZWCAD+ potrafi wykorzystać jednocześnie 2 rdzenia przy wymagających operacjach).
 • uproszczony, przejrzysty interfejs
  Została zmieniona szata graficzna interfejsu na bardziej czytelniejszą oraz bardziej stonowaną. Funkcje programu, które do tej pory użytkownicy musieli szukać w menu, znajdują się pod ręką. Interfejs może przybrać dwa odcienie takie jak czarny lub srebrny według upodobań użytkownika. ZWCAD+ 2015 daje możliwość dostosowania wielkości ikon i widoczności nazwy funkcji. Pozwala również na zmianę lokalizację podgrupy funkcji w danej zakładce jak i samej ikony funkcji.

cad

 • nowe funkcje 3D “sweep” i “loft
  Funkcje te wspomagają modelowanie 3D. Sweep czyli polecenie pozwalające na wyciągnięcie po ścieżce wybranego konturu. Loft to funkcja dzięki której można tworzyć bryłę poprzez wyciągnięcie przez przekroje.

swept loft

 

 

 

[column size=one_half position=first ]

ZWCAD+ 2015 PL Wersja:2014-09-22

[/column]

[column size=one_half position=last ]

ZWCAD+ 2015 EN Wersja:2014-09-22

[/column]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj