Za projekt biura firmy Stalgast w Centrum Praskim Koneser odpowiada warszawska pracownia MADAMA. Architekci zadbali o to, by przestrzeń była spójna z unikatową historią tego miejsca.

- Reklama -


Architekci z pracowni MADAMA stworzyli projekt z poszanowaniem dla indywidualnego charakteru wyjątkowego budynku, jakim jest dawna Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. Również umiejscowienie na Pradze Północ nie pozostaje bez znaczenia, bowiem to jeden niewielu fragmentów stolicy, który nie został w pełni strawiony przez wojnę. Jest to miejsce z ciekawą historią, od której nie ma sensu się odcinać. Fabryczny zespół budynków pochodzi z końca XIX wieku.

Nowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie Wnętrza

Niedawno postindustrialna przestrzeń zyskała nowe życie. W miejscu, gdzie niegdyś wytwarzano spirytus, powstało Centrum Praskie Koneser. Z kolei dziedziniec znajdujący się wewnątrz kompleksu zyskał miano Placu Konesera. Obecnie jest to przestrzeń z dużym potencjałem do różnorodnych działań. Łączy centrum biznesowe, przestrzeń mieszkalną, wydarzenia kulturalne, targi żywności, modę i Muzeum Polskiej Wódki.

Nowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie Wnętrza

Intymność w otwartej przestrzeni

Wewnątrz biura zachowano wiele surowych materiałów – cegłę, beton oraz kontrastujące ze sobą barwy w postaci czerni i bieli. Jednocześnie nie brakuje tu elementów drewnianych, które wraz z roślinami ocieplają atmosferę wnętrza. Kolejny ważny aspekt, którym kierowali się architekci to profil firmy zlecającej projekt. Inwestor, czyli firma Stalgast zajmuje się m. in. produkcją mebli gastronomicznych oraz wyposażenia ze stali nierdzewnej. Dlatego we wnętrzu znalazło się wiele stalowych elementów, by wymienić choćby ladę recepcyjną, panele ścienne, czy podwieszany sufit. Ponadto pojawiły się nawiązania kolorystyczne do niebieskiego logo firmy Stalgast. Wygospodarowano też miejsce na punkty spotkań, gdzie ustawiono wygodne siedziska i stoliki.

Nowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie Wnętrza

Poprzednie biuro inwestora podzielone było na odrębne pomieszczenia, gdzie mieściły się poszczególne działy. W nowej inwestycji architekci odeszli od tej koncepcji. Obecnie funkcjonuje open space, jednak zaaranżowany w taki sposób, by każde stanowisko pracy zachowało intymny klimat. Wykorzystano do tego m. in. szklane ścianki działowe oraz dekoracyjne filcowe panele akustyczne.

Nowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie WnętrzaNowoczesne biuro w miejscu dawnej fabryki spirytusu - Polskie Wnętrza

*Zdjęcia: Yassen Hristov

- Reklama -
ŹRÓDŁOMADAMA (by OKK!)
Poprzedni artykułPremierowe kolekcje Sweet Sit!
Następny artykułJak dbać o wyposażenie kuchni, by służyło przez lata?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj