Lampy w mieszkaniu są niczym jak torebka bez sukienki. Bez wielkich nakładów pozwalają zmienić i nadać indywidualny rys tworząc przytulny nastrój w mieszkaniu, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór lampy nawet do najmniejszego mieszkania. 

- Reklama -


 

Przy zakupie lamp powinniśmy pamiętać by przy wykonywaniu różnych czynności nie zasłaniać sobą światła, ale także nie być oślepianym przez światło. Musimy też pamiętać o tym że różnej ilości lamp będzie wymagać wysoki pokój o wystawie północnej otoczony drzewami niż przeszklona pracownia na szczycie wieżowca.

W obrębie przestrzeni która jest używana do różnych funkcji powinno się zainstalować tyle lamp ile jest naprawdę potrzebnych do użytkowania tej przestrzeni aby każdy kąt zyskał swój niepowtarzalny i indywidualny klimat. Trzeba pamiętać o tym że światło jest też elementem dekoracyjnym dzięki któremu możemy kreować przestrzeń, wydobywać walory pomieszczenia, ożywiać kolory lub też powiększyć optycznie pomieszczenie.

Każde z pomieszczeń potrzebuje innego rodzaju oświetlenia, nie możemy na przykład oświetlić dużego pomieszczenia małą lampką ponieważ nie dość że byłoby to nie estetyczne to jeszcze nie dawałoby odpowiedniej ilości światła która byłaby potrzebna do naszych potrzeb dlatego zawsze musimy pamiętać o odpowiednim doborze lamp do pomieszczeń z których korzystamy.

Obowiązkowym dla nas jest oświetlenie ogólne dzięki któremu możemy wykonywać różne czynności po zapadnięciu zmroku. Nie wystarczy z kolei jedna lampa ponieważ zazwyczaj pokoje dzienne powinny mieć kilka dodatkowych punktów świetlnych umożliwiających wykorzystywanie oświetlenia w pełnym potencjale.

Pamiętajmy, że bardzo jasne, sztuczne światło pobudza do pracy i koncentracji. Natomiast przyciemnione sprzyja wypoczynkowi. Poza tym, im więcej źródeł światła, tym lepiej – większa jest wtedy możliwość kształtowania przestrzeni.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj