[dropcap size=big]T[/dropcap]radycyjny kominek, ze względów technicznych, nie zawsze może zostać zainstalowany w każdym domu. W przypadku kominka opalanego drewnem, wiele osób przeraża także konieczność rąbania i noszenia drewna, popiół i osadzające się sadze oraz dym. Idealną alternatywą, która zmieniła tą sytuację są biokominki na bioetanol.

- Reklama -

Jednak jedną z największych zalet biokominków jest ich niezwykle atrakcyjny, zróżnicowany design. W sprzedaży znajdziemy różne modele – m.in. biokominki z dekoracyjną oprawą ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, które stanowią ciekawą oprawę dla płomieni czy biokominki szklane, w których ogień można podziwiać z każdej strony. Jeśli chcemy, aby biokominek wyglądem przypominał tradycyjny kominek można wybrać urządzenie z dekoracyjną konsolą i elementami przypominającymi polana drewna.

Biokominek

Biokominek można zainstalować w zasadzie w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga on żadnych specjalnych instalacji ani zezwoleń. Składa się on z podstawy, paleniska, obudowy i szklanej osłony. Wykonany jest zwykle z bardzo odpornych i trwałych materiałów jak stal, szkło, kamień, ceramika i płyta MDF.

Decydując się na biokominek musimy zdać sobie sprawę z mocy grzewczej jaką daje biokominek, dzięki niej możemy bowiem go wykorzystywać jako w pełni funkcjonalne źródło ciepła. Standardowy biokominek ma moc grzewczą ok. 3 kW. Dla porównania standardowej wielkości grzejnik pokojowy ma moc od 1,5 kW do 2 kW. Oznacza to, że jeden biokominek z powodzeniem zastąpi nam nawet dwa grzejniki w pomieszczeniu. Oczywiście wszystko również zależy od wielkości pomieszczenia, które chcemy ogrzać, aczkolwiek nawet w dużym salonie sprawdzi się on wyśmienicie.

Biokominek

Niewątpliwą zaletą biokominków jest fakt, że nie wymagają one żadnych instalacji kominowych ani zezwoleń budowlanych. Dzięki temu biokominek można zamontować lub postawić w niemal każdym pomieszczeniu. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z wymaganiami i zaleceniami producenta, gdyż często podaje on minimalne wymagania, np. wielkość pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj