Projekt wnętrza domu o powierzchni 200 m2 dla 4-osobowej rodziny autorstwa pracowni INNI Design. Pierwszy etap projektu obejmuje parter, który w układzie funkcjonalnym zawiera salon, jadalnię, kuchnię oraz wszystkie pomieszczenia pomocnicze.

- Reklama -


Główny nacisk projektanci położyli na jadalnię, która ulokowana jest w całkowicie przeszklonym wykuszu, dlatego dla ocieplenia postanowiono uzupełnić ją miękkimi tkaninami w oknach, które oprócz kwestii wizerunkowych również są praktyczne w słoneczne dni.

Kolejnym wyzwaniem były schody w części centralnej budynku. Projektantom zależało na spójności schodów z kuchnią i salonem. Dlatego pierwszy stopień schodowy jest elementem który wchodzi zarówno w strefę salonu jak i kuchni.

Hol wejściowy miał zapraszać od samego wejścia. Miał określać od razu ciepły charakter domu. Dlatego postawiono na drewnianą ścianę, która w sposób płynny przechodzi potem w zabudowę meblową przy telewizorze i w efekcie stanowi jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych tego pomieszczenia.

Kuchnia niestety jest nieproporcjonalnie mała w stosunku do powierzchni pozostałych pomieszczeń. Dlatego założono, że nie będzie robiona rozbudowana zabudowa, postawiono na minimum, niezbędne do właściwej ergonomii tego pomieszczenia.

- Reklama -
ŹRÓDŁOInni Design
Poprzedni artykułFragment Projektu Domu Jednorodzinnego w Bydgoszczy
Następny artykułSky is the limit! Luksusowy apartament w sercu Warszawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj