[dropcap size=small]P[/dropcap]amiętaj, że wystrój Twojej kuchni nie powinien znacznie odbiegać od charakteru wystroju w pozostałej części domu. Najlepsze są odcienie, które zarazem uspokajają i relaksują, ale również inspirują i stymulują do pracy. Przy wyborze odcieni kieruj się upodobaniami Twoimi i pozostałych domowników, a nie modnymi trendami. Uważaj na barwy zbyt krzykliwe i kontrastujące.

- Reklama -


 

kuchnia_kolor_06Kolor czerwony używany jest z reguły tylko jako pojedynczy akcent. Za dużo czerwieni wprowadza niepokój, chaos, niemożność skupienia się. Czerwony jednak doskonale pobudza zmysły, więc jeśli chcesz nieco ożywić wnętrze, zastosuj połączenie chłodnego brązu z czerwienią lub bieli z czerwienią.

 

 

 

kuchnia_kolor_02Delikatne odcienie pomarańczy i żółci znajdują swoje zastosowanie w wielu projektach kuchni w stylu country lub toskańskim. Są mniej intensywne, niż czerwień. Kojarzą się z soczystymi owocami i aż zachęcają do przygotowania smacznych posiłków z dużą ilością witamin.

 

 

 

kuchnia_kolor_03

Chłodne odcienie niebieskiego i zielonego nadają wnętrzu spokoju. Znajdują zastosowanie w wielu projektach tradycyjnych i awangardowych. Uważaj jednak na ich nadmiar, gdyż mogą wprowadzić nastrój przygnębienia. Nie używaj ich w małych, ciasnych i słabo nasłonecznionych kuchniach. Ciemniejszy odcień ścian raczej sprawdzi się jako kontrast do mebli w neutralnym odcieniu. Za w miarę bezpieczne rozwiązanie uważane jest połączenie chłodnego morskiego niebieskiego i kuchni w kolorze kremowym lub piaskowym. Zieleń możemy rozświetlić jasnym, słonecznym oliwkowym.

 

kuchnia_kolor_04Neutralne kolory w odcieniu bieli, piasku czy kremowego beżu to barwy, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli postawimy na kuchnię całą w bieli, to uzyskamy wrażenie większego i czystego wnętrza. Kuchnie w stylu skandynawskim znów powracają do łask. Nadają się one do dużych i małych pomieszczeń. Białe kuchnie mogą wydawać się nieco nudne, pamiętaj jednak, że stanowią one doskonałe tło dla innych kolorów, które mogę pojawiać się w postaci sprzętów kuchennych, wazonów, dekoracji. Biały kolor ścian jest łatwy do odświeżenia.

 

 

kuchnia_kolor_05Coraz więcej nowych futurystycznych kuchni projektowanych jest w odcieniu zimnej stali i grafitu. Taka kolorystyka może przypaść do gustu osobom odważnym, lubiącym prostotę z nutką nonszalancji. Jeśli nie spędzasz w kuchni zbyt wiele czasu i nie zależy Ci na rodzinnej atmosferze, może okazać się, żer to kolor idealny dla Ciebie. Stalowy blat, metaliczny odcień szafek i filiżanka espresso to styl idealny dla minimalisty.

 

 

źródło: www.tipy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj