[dropcap size=big]W[/dropcap] ciągu ośmiu minut słońce jest w stanie dostarczyć Ziemi tyle energii, ile można zużyć na niej w przeciągu całego roku. Co jest najważniejsze dostarcza ją całkowicie za darmo i będzie ją dostarczać jeszcze przez wiele milionów lat.

- Reklama -


Baterie słoneczne, inaczej zwane kolektorami lub panelami fotowoltaicznymi, zyskują coraz większą liczbę zwolenników na całym świecie. Także w naszym kraju pojawia się coraz więcej osób chętnych do korzystania z źródła darmowej energii jakim jest bateria słoneczna. Baterie słoneczne wykorzystuje się na różną skale można je śmiało wykorzystywać jako przemysłowe źródła energii ale też jako źródło do zasilania drobnych urządzeń elektrycznych czy też oświetlania paneli.

Jak wykorzystać baterię słoneczną w domu?

Trzeba pamiętać że sama bateria słoneczna nie wystarczy byśmy mogli się cieszyć darmową energią musimy zainwestować swoje pieniądze także w akumulatory i falowniki dzięki którym będziemy mogli magazynować energię i korzystać z niej po zmroku dlatego przydadzą nam się akumulatory. Jak powszechnie wiadomo większość z urządzeń domowych wykorzystuje prąd zmienny, a my musimy pamiętać że bateria słoneczna wytwarza tylko prąd stały, dlatego też będziemy potrzebować falownika. Dzięki niemu będziemy mogli przekształcać prąd stały w prąd zmienny o częstotliwości która będzie odpowiadać wymogom domowej sieci energetycznej.

Projekt instalacji z kolektorem słonecznym.

Jeżeli chcemy efektywnie korzystać z baterii słonecznych powinniśmy je uwzględnić już podczas budowania domu głównie po to by móc dopasować nachylenie dachu i jego ustawienie względem stron świata po to by pozwalało nam to bardziej efektywniej zbierać energię słoneczną.

Gdzie i jak powinniśmy założyć baterie słoneczne?

Baterie słoneczne powinny być zazwyczaj montowane w domach jednorodzinnych, umieszcza się je zazwyczaj na dachach ale można też na stojakach które umieszcza się nad powierzchnią dachu jeśli jest spadzisty . Baterie można też montować na elewacjach czy też markizach a wszystko to po to by wykorzystać maximum potencjału. Musimy też pamiętać o tym że baterie słoneczne są dosyć łatwe w montażu i można je zamontować samemu ale jeśli chodzi o większe powierzchnie to należy zostawić to fachowcom.

Czy można sprzedawać “darmową energię”?

Zdarza się że natura jest bardzo kapryśna i słońce nie zawsze chce dawać tyle energii kiedy jest potrzebna często się zdarza jednak że jest zupełnie odwrotnie. Co można zrobić z nadmiarem prądu którego nie można spożytkować? W naszym kraju obowiązuje rozporządzenie w którym nakazuje się przedsiębiorstwom włączanie do swoich zasobów energii ze źródeł niekonwencjonalnych. Określa też zasady kalkulacji opłat. W praktyce będzie to jednak oznaczało że będzie można sprzedawać nadmiar energii uzyskanej ze źródeł niekonwencjonalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj