Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« Wróć do listy wydarzeń

Gdynia Design Days 2019

Gdynia Design Days, jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu, zbliża się wielkimi krokami. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest POLARYZACJA i jej wpływ na świat wzornictwa. Festiwal odbędzie się w dniach 6-14 lipca.

Podczas najbliższego spotkania, atrakcje zostały podzielone na sześć bloków tematycznych. Wśród nich znalazły się: POLARYZACJA, MODA, GRAFIKA, WZORNICTWO, MIASTO + ARCHITEKTURA oraz WNĘTRZA.

Polaryzacja – potrzeba dialogu

Hasło przewodnie – polaryzacja – jest związane ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie i stylu życia. Na stronie festiwalu możemy przeczytać o pogłębiających się różnicach oraz konieczności dyskusji między “dwoma biegunami”.

Konsumpcjonizm nie daje się pogodzić z minimalizmem, a uwielbienie piękna i perfekcjonizm z zyskującą zwolenników bezceremonialną brzydotą i niedoskonałością. Wysoka jakość kolekcjonerskich bibelotów, obiektów pożądania wąskiej grupy uprzywilejowanych estetów, stoi w kontrze do masowej produkcji jednorazowych przedmiotów codziennego użytku, płynących wartkim strumieniem prosto z azjatyckich linii produkcyjnych.

Celem organizatorów jest stworzenie przestrzeni wymiany zdań i dialogu między różnymi grupami społecznymi. Wśród poruszanych tematów pojawią się między innymi sztuczna inteligencja czy zdrowie psychiczne i fizyczne istot żywych w designie.

Pliki do pobrania:

Agenda DTB Summit PL
Program GDD2019

Szczegóły

Początek:
04 Lip
Koniec:
14 Lip 2019
Wydarzenie Category:

Miejsce

PPNT Gdynia | Centrum Designu
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia Polska + Google Map