Projekt wnętrza domku jednorodzinnego dla młodego małżeństwa z małą córeczką. Magda i Mariusz są jak ogień i woda. Ona – energiczna, przebojowa i uśmiechnięta, kocha kolory, kwiaty, naturę i wzory. On – stanowczy, zdecydowany i konkretny, lubi nowoczesne, proste i praktyczne rozwiązania. Pogodzenie tych dwóch światów to było naprawdę nielada wyzwaniem dla projektantki Doroty Jańczyk-Wąsik ze Studia Projektowego Wizualhome.
Dla Inwestorki najważniejsza była kuchnia. To właśnie miejsce, w którym odpoczywa i czuje się jak ryba w wodzie. Chciała, żeby była przede wszystkim funkcjonalna i posiadała sporo blatu, którego obecnie mocno jej brakuje. Marzyła też o wyspie, ale ponieważ układ domu na to nie pozwolił, projektantka zaprojektowała wyspę w formie baru, zamykając część blatu kuchennego niską ścianką kartonowo-gipsową, dzięki czemu z salonu nie widać brudnych naczyń.
Dla obu inwestorów spotkania z rodziną są bardzo ważne. Dlatego stół w jadalni musiał pomieścić nie tylko ich trójkę, ale także rodzinę i przyjaciół podczas urodzin czy małych przyjęć. Aby na co dzień nie zabierał przestrzeni, jest rozkładany i może przy nim usiąść nawet 12 osób.
Głównym elementem w salonie jest narożnik z funkcją spania. Dzięki temu inwestorzy mogą przenocować gości po imprezie. Oprócz podstawowych mebli (stolika kawowego czy szafki RTV), w salonie znajduje się elektryczny kominek. Mariusz zajmuje się montażem pomp ciepła, więc zdecydował, że kominek nie będzie głównym źródłem ogrzewania, a tylko dodatkowym elementem estetycznym w domu.
Na parterze znajdują się jeszcze dwa dodatkowe pomieszczenia, które także były projektowane przez projektantkę Dorotę Jańczyk-Wąsik jest to łazienka i gabinet.
Łazienka ma bardzo prosty układ funkcjonalny. Po lewej stronie znajduje się szafka z umywalką i lustrem, po prawej miska toaletowa a na końcu, na całej szerokości łazienki, duży prysznic typu walk-in. Dzięki takiemu rozwiązaniu długa, wąska łazienka nabiera odpowiednich proporcji a cała przestrzeń jest dobrze wykorzystana.
Gabinet choć sam w sobie jest niewielki, to maksymalnie wykorzystano jego potencjał. Na wprost wejścia znajduje się biurko. Była to jedyna ściana, gdzie można było sobie pozwolić na montaż głębokiego blatu, pozwalającego na korzystanie z komputera, drukarki i skanera. Po lewej stronie od wejścia mieści się biblioteczka. Ponieważ za drzwiami nie ma zbyt wiele przestrzeni, same regały nie będą głębokie, ale pomieszczą niezbędne biurowe przybory.
Układ funkcjonalny łazienki na poddaszu pozostawiał wiele do życzenia. Inwestorzy, oprócz wanny, chcieli zmieścić w łazience również prysznic, ale zaproponowany w katalogu schemat rozmieszczenia sanitariatów to uniemożliwiał. Dodatkowo w pomieszczeniu miał się znaleźć prysznic. Ponadto przestrzeń, gdzie znajdowała się toaleta, była kompletnie niewykorzystana na dodatkowe szafki i miejsce do przechowywania. Projektantka postanowiła, że zamiast pralki we wnęce znajdzie się prysznic typu walk-in, obok miska toaletowa a dalej wanna. Jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi.
Zamiast umywalki po lewej stronie drzwi, zaprojektowano szafkę umywalkową na całą szerokość ściany z miejscem na pralkę, koszem na pranie, szufladami na kosmetyki i szafką na ręczniki lub drobiazgi. Na ścianie znalazło się również okrągłe lustro z podświetleniem. Dzięki takiej zmianie, inwestorzy mogli sobie pozwolić zarówno na prysznic, jak i wannę, i zyskać więcej miejsca do przechowywania.
Pokój Malwinki został tak zaprojektowany, by za kilka lat mogła swobodnie zmienić układ funkcjonalny. Na ten moment najważniejsze dla niej było miejsce na przechowywanie zabawek, książeczek i rysowanie. Jest też szafa i komoda na ubrania. W pokoju znajduje też mały baldachim, pod którym mała księżniczka może schować się przed światem ze swoimi misiami. Nad biurkiem, przy którym Malwinka może rysować i malować, znajduje się listwa z możliwością dowolnego zawieszania pojemników na kredki, pędzle czy inne akcesoria.
Sypialnia i jej układ funkcjonalny był od początku dość prosty. Łóżko, szafki nocne, mała toaletka oraz szafka RTV. Największe wyzwanie tutaj projektankta miała z kolorystyką.