Projekt wnętrza domku jednorodzinnego dla młodego małżeństwa z małą córeczką. Magda i Mariusz są jak ogień i woda. Ona – energiczna, przebojowa i uśmiechnięta, kocha kolory, kwiaty, naturę i wzory. On – stanowczy, zdecydowany i konkretny, lubi nowoczesne, proste i praktyczne rozwiązania. Pogodzenie tych dwóch światów to było naprawdę nielada wyzwaniem dla projektantki Doroty Jańczyk-Wąsik ze Studia Projektowego Wizualhome.

- Reklama -


Dla Inwestorki najważniejsza była kuchnia. To właśnie miejsce, w którym odpoczywa i czuje się jak ryba w wodzie. Chciała, żeby była przede wszystkim funkcjonalna i posiadała sporo blatu, którego obecnie mocno jej brakuje. Marzyła też o wyspie, ale ponieważ układ domu na to nie pozwolił, projektantka zaprojektowała wyspę w formie baru, zamykając część blatu kuchennego niską ścianką kartonowo-gipsową, dzięki czemu z salonu nie widać brudnych naczyń.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Dla obu inwestorów spotkania z rodziną są bardzo ważne. Dlatego stół w jadalni musiał pomieścić nie tylko ich trójkę, ale także rodzinę i przyjaciół podczas urodzin czy małych przyjęć. Aby na co dzień nie zabierał przestrzeni, jest rozkładany i może przy nim usiąść nawet 12 osób.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Głównym elementem w salonie jest narożnik z funkcją spania. Dzięki temu inwestorzy mogą przenocować gości po imprezie. Oprócz podstawowych mebli (stolika kawowego czy szafki RTV), w salonie znajduje się elektryczny kominek. Mariusz zajmuje się montażem pomp ciepła, więc zdecydował, że kominek nie będzie głównym źródłem ogrzewania, a tylko dodatkowym elementem estetycznym w domu.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Na parterze znajdują się jeszcze dwa dodatkowe pomieszczenia, które także były projektowane przez projektantkę Dorotę Jańczyk-Wąsik jest to łazienka i gabinet.

Łazienka ma bardzo prosty układ funkcjonalny. Po lewej stronie znajduje się szafka z umywalką i lustrem, po prawej miska toaletowa a na końcu, na całej szerokości łazienki, duży prysznic typu walk-in. Dzięki takiemu rozwiązaniu długa, wąska łazienka nabiera odpowiednich proporcji a cała przestrzeń jest dobrze wykorzystana.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Gabinet choć sam w sobie jest niewielki, to maksymalnie wykorzystano jego potencjał. Na wprost wejścia znajduje się biurko. Była to jedyna ściana, gdzie można było sobie pozwolić na montaż głębokiego blatu, pozwalającego na korzystanie z komputera, drukarki i skanera. Po lewej stronie od wejścia mieści się biblioteczka. Ponieważ za drzwiami nie ma zbyt wiele przestrzeni, same regały nie będą głębokie, ale pomieszczą niezbędne biurowe przybory.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Układ funkcjonalny łazienki na poddaszu pozostawiał wiele do życzenia. Inwestorzy, oprócz wanny, chcieli zmieścić w łazience również prysznic, ale zaproponowany w katalogu schemat rozmieszczenia sanitariatów to uniemożliwiał. Dodatkowo w pomieszczeniu miał się znaleźć prysznic. Ponadto przestrzeń, gdzie znajdowała się toaleta, była kompletnie niewykorzystana na dodatkowe szafki i miejsce do przechowywania. Projektantka postanowiła, że zamiast pralki we wnęce znajdzie się prysznic typu walk-in, obok miska toaletowa a dalej wanna. Jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.plWizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Zamiast umywalki po lewej stronie drzwi, zaprojektowano szafkę umywalkową na całą szerokość ściany z miejscem na pralkę, koszem na pranie, szufladami na kosmetyki i szafką na ręczniki lub drobiazgi. Na ścianie znalazło się również okrągłe lustro z podświetleniem. Dzięki takiej zmianie, inwestorzy mogli sobie pozwolić zarówno na prysznic, jak i wannę, i zyskać więcej miejsca do przechowywania.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Pokój Malwinki został tak zaprojektowany, by za kilka lat mogła swobodnie zmienić układ funkcjonalny. Na ten moment najważniejsze dla niej było miejsce na przechowywanie zabawek, książeczek i rysowanie. Jest też szafa i komoda na ubrania. W pokoju znajduje też mały baldachim, pod którym mała księżniczka może schować się przed światem ze swoimi misiami. Nad biurkiem, przy którym Malwinka może rysować i malować, znajduje się listwa z możliwością dowolnego zawieszania pojemników na kredki, pędzle czy inne akcesoria.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

Sypialnia i jej układ funkcjonalny był od początku dość prosty. Łóżko, szafki nocne, mała toaletka oraz szafka RTV. Największe wyzwanie tutaj projektankta miała z kolorystyką.

Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl Wizualhome - Dom w odcieniach zieleni i granatu - Projekt na polskie-wnetrza.pl

- Reklama -
PRZEZhttps://www.wizualhome.pl/
Poprzedni artykułW cieniu stoczniowych żurawi
Następny artykułMiód z logo Geberit – Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj